رژیمتو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رژیم لوکارب و کتوژنیک چه تفاوتی دارند؟

رژیم لوکارب و کتوژنیک از محبوب ترین رژیم های کم کربوهیدرات هستند. اما سوال اینجاست که تفاوت رژیم لوکارب و کتوژنیک در چیست؟ در چنین رژیم‌هایی شما میزان کربوهیدرات دریافتی را کاهش می‌دهید. در هر دو رژیم کتوژنیک و لوکارب کربوهیدرات محدود می‌شود اما به طور کل با هم متفاوت هستند.

در ادامه با ما باشید تا تفاوت رژیم لوکارب و کتوژنیک را برای شما شرح دهیم و به بررسی نقاط ضعف و قوت بپردازیم. فکر می‌کنید که کدام یک برای شما مناسب تر خواهد بود؟

رژیم لوکارب چیست؟

رژیم لوکارب چیست؟

رژیم لوکارب با نام رژیم کم کربوهیدرات هم شناخته می شود. در این رژیم شما میزان کربوهیدرات هایی مانند غلات، نوشیدنی های قندی و نان را محدود می کنید.

در رژیم لوکارب چیزی حدود ۳۰ درصد از کالری ها با کربوهیدرات تایین می شود اما هیچ میزان دقیقی نمی توان در نظر گرفت. به عنوان مثال اگر شما در روز ۲۰۰۰ کالری دریافت می کنید پس مجاز هستید تا تقریبا ۱۵۰ گرم کربوهیدرات بخورید. (1)

زمانی که شما رژیم لوکارب را انتخاب می کنید باید مقدار مصرف پروتئین، سبزیجات و چربی های سالم را افزایش دهید تا بتوانید احساس سیری داشته باشید.

شما با محدود کردن کربوهیدرات ها غذاهای با کالری بالا را هم به طور خودکار کنار می گذارید. کاهش کالری به همراه مصرف محدود کربوهیدرات ها و افزایش مصرف پروتئین باعث می شود که شما بتوانید به راحتی کاهش وزن داشته باشید و بر نوار چربی سوزی قرار بگیرید.

لاغر شدن تنها یکی از فایده های رژیم لوکارب است. پژوهش ها نشان داده اند که این رژیم به افراد دیابتی کمک می کند تا لاغر شوند و قند خون را کنترل کنند.

نقاط ضعف و قوت رژیم لوکارب

نقاط قوت

 • کاهش وزن
 • حذف مواد غذایی فراوری شده با کربوهیدرات بالا
 • پایداری بلند مدت
 • سازگاری راحت تر نسبت به رژیم کتو
 • محدودیت کمتر و انجام آسان تر نسبت به کتوژنیک

نقاط ضعف

تقریبا می توان گفت که نقاط ضعف ندارد زیرا که شما می توانید انواع گروه های غذایی را مصرف کنید. اما به خاطر داشته باشید که کربوهیدرات های تصفیه شده باید حذف شوند و همچنین نمی توانید به میزان زیادی کربوهیدرات های سالم بخورید. ممکن است در چند روز اول برای سازگاری با این رژیم احساس خستگی پیدا کنید.

چجوری رژیم لوکارب بگیرم که هم کاهش وزن و سایز داشته باشم و هم بدنم آسیب نبینه

رژیم کتوژنیک چیست؟

رژیم کتو چیست؟

رژیم کتوژنیک یا کتو از رژیم های با کربوهیدرات بسیار پایین است که در سال های اخیر بسیار محبوب شده است. از رژیم کتوژنیک به عنوان درمانی برای بیماری صرع هم استفاده می شود. همچنین تحقیقات نشان داده اند که رژیم کتو سلول های سرطانی را هم از بین می برد.

با این حال افراد بیشتر برای لاغر شدن و چربی سوزی از رژیم کتوژنیک پیروی می کنند. هدف از انجام رژیم کتو قرار گرفتن در فاز کتوسیس است. در این فاز بدن با استفاده از چربی ها کتون تولید می کند. کتون ها سوخت جایگزین هستند و به جای کربوهیدرات استفاده می شوند. (2)

برای ورود به فاز کتوسیس باید کمتر از ۵۰ گرم کربوهیدرات در طول روز خورد. همچنین شما باید مصرف چربی را افزایش دهید و به مقدار متعادل پروتئین بخورید.

رژیم کتوژنیک استاندارد محدودیت زیادی دارد و شاید نتوان برای بلند مدت آن را دنبال کرد. اما در صورتی که به درستی انجام شود می تواند در کوتاه مدت هم نتایج خوبی به دنبال داشته باشد.

نقاط ضعف و قوت رژیم کتوژنیک

نقاط قوت

 • کمک به درمان بیماری هایی مانند صرع
 • بهبود حساسیت انسولین
 • کاهش اشتها
 • بهبود کلسترول و تری گلیسیرید

نقاط ضعف

 • یبوست. به خاطر مصرف بسیار پایین فیبر
 • اطلاعات از انجام بلند مدت رژیم کتو در دسترس نیست
 • آنفولانزای کتوژنیک. در این وضعیت شما به خاطر سازگاری با رژیم کتو در روزهای اول سردرد، حالت تهوع، سرگیجه، خستگی و بی قراری تجربه می کنید.
 • تقریبا حذف میوه ها به جز توت ها
 • دشوار برای انجام در بلند مدت
دوره معجزه رژیم کتوژنیک

آیا می خواهید چربی بسوزانید؟

آیا شما هم می خواهید با انجام اصولی رژیم کتوژنیک بدن خود را روی نوار چربی سوزی قرار دهید؟ اگر می خواهید هوشمندانه ۵، ۱۰ و حتی ۲۰ کیلوگرم وزن کم کنید پس دکمه زیر را فشار دهید.

کتوژنیک بهتر است یا لوکارب؟

کتوژنیک بهتر است یا لوکارب؟

برای اینکه میان رژیم کتوژنیک و لوکارب یکی را انتخاب کنید باید چندین فاکتور را در نظر بگیرید. تفاوت اصلی میان رژیم لوکارب و کتوژنیک میزان کربوهیدرات دریافتی است. در رژیم لوکارب شما معمولا ۵۰ تا ۱۵۰ گرم کربوهیدرات در روز می خورید اما در کتوژنیک باید مقدار کربوهیدرات کمتر از ۵۰ گرم باشد.

دیگر تفاوت بین رژیم کتوژنیک و لوکارب پروتئین دریافتی است. در رژیم لوکارب شما پروتئین بالا مصرف می کنید اما در کتو شما حدود ۲۰ درصد از کالری ها را با پروتئین تامین می کنید. اگر در رژیم کتو پروتئین بالا مصرف شود شما وارد کتوسیس نخواهید شد.

علاوه بر این در رژیم کتوژنیک شما چربی بسیار بالاتری نسبت به رژیم لوکارب دریافت می کنید. این چربی جایگزین کربوهیدرات ها و پروتئین شده است.

برای برخی افراد رژیم کتوژنیک محدود کننده است و کار سختی برای پیروی در بلند مدت دارند. به همین خاطر می توان گفت که رژیم لوکارب راهکار بهتری برای کاهش وزن در بلند مدت است و پایداری بیشتری هم دارد.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی تفاوت رژیم لوکارب و کتوژنیک پرداختیم. اگر می‌خواهید از فایده‌های این رژیم‌ها بدانید پس به مطلب فایده های رژیم لوکارب و کتوژنیک سر بزنید.

اگرچه هر دو رژیم کربوهیدرات را محدود می کنند اما میزان مصرف چربی و پروتئین متفاوتی دارند. بسیار مهم است که قبل از انتخاب میان رژیم کتوژنیک یا لوکارب به خوبی از نقاط ضعف و قوت آنها آگاه باشید و با توجه به سبک زندگی و علایقی که دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

منبع: Healthline

[vc_row][vc_column][vc_cta h2=”آیا می خواهید چربی بسوزانید؟” txt_align=”center” style=”outline” color=”juicy-pink” add_button=”bottom” btn_title=”می خواهم یک بدن چربی سوز داشته باشم” btn_style=”gradient-custom” btn_gradient_custom_color_1=”#f93877″ btn_gradient_custom_color_2=”#ebc12d” btn_shape=”rounded” btn_align=”center” btn_link=”url:https%3A%2F%2Frejimeto.com%2Fproduct%2Fketo-diet%2F”]آیا شما هم می خواهید با انجام اصولی رژیم کتوژنیک بدن خود را روی نوار چربی سوزی قرار دهید؟ اگر می خواهید هوشمندانه ۵، ۱۰ و حتی ۲۰ کیلوگرم وزن کم کنید پس دکمه زیر را فشار دهید.[/vc_cta][/vc_column][/vc_row]

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی

احتمالا به دردتان می‌خورد

راهکارهای بسیار ساده و راحت که دیگر به سراغ رژیم‌های آسیب زننده و کم خوری نروید

این دوره به گونه‌ای طراحی شده است که با سفره غذا و ذائقه ما ایرانی‌ها هماهنگ باشد و همچنین به آسانی بتوانید برنامه غذایی را دنبال کنید

۱۵۹.۰۰۰ تومان

این دوره کاملا به صورت ایرانیزه شده هست تا به راحتی قابل انجام باشد. سازگار بودن وعده‌های غذایی با سلیقه ما ایرانی ها کاملا در نظر گرفته شده است

۱۵۹.۰۰۰ تومان

این دوره به صورتی طراحی شده تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانید بیشترین کاهش سایز را داشته باشید و لباس تنگ شده را مجدد سایز خود کنید

۱۸۹.۰۰۰ تومان

مطالب پربازدید

شما چه نظری دارید؟ برایمان بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *